Urządzenia backupowe Cryptosteel – profesjonalne zabezpieczenie frazy seed

Dekadę temu firma Cryptosteel rozpoczęła prace nad pierwszym na świecie urządzeniem do tworzenia offline’owego backupu frazy seed. Tak powstała Cryptosteel Cassette, czyli inspirowana dziedzictwem Johannesa Gutenberga stalowa kaseta pozwalająca zabezpieczyć hasła w formie fizycznej.

Jako pierwsze na świecie rozwiązanie do przechowywania haseł w formie znaków tłoczonych w stali zdobyła uznanie użytkowników kryptowalut i ekspertów z całego świata, a Cryptosteel nieprzerwanie kontynuuje prace nad rozwijaniem swojego produktu.

Edukowanie w kwestiach związanych z Bitcoinem

Firma Cryptosteel od samego początku postawiła sobie za cel umożliwienie każdemu zainteresowanemu samodzielne przygotowanie porządnej kopii zapasowej frazy seed oraz edukowanie klientów i popularyzację Bitcoina. Przykładem takich działań może być darmowe szkolenie z robienia backupu seeda, z którego mogli skorzystać wszyscy uczestnicy wydarzenia BTC Prague 2023. Szczegóły można znaleźć w artykule Discover Cryptosteel Products at BTC Prague – Visit Our Booth For Surprises and More.

Cryptosteel nie zapomina również o entuzjastach Bitcoina z Polski! W związku z tym do każdego zamówienia składanego przez Allegro i obejmującego urządzenie do tworzenia backupu klienci mogą otrzymać gratis jedną z dwóch książek wydanych przez Freedom Publishing:

  • przystępnie napisana publikacja Dlaczego Bitcoin,
  • skierowana do najmłodszych książeczka Nasz pieniądz Bitcoin.

Książka Dlaczego Bitcoin, której autorem jest Vijay Boyapati, to pozycja obowiązkową do przeczytania – kto wie, może pożyczysz książkę komuś, kto podchodzi sceptycznie, albo nie ma jeszcze wyrobionej opinii na temat Bitcoina? Logiczne argumenty i wyniki badań autora mogłyby rozsadzić fundamenty niejednego banku centralnego.

Bajka Nasz pieniądz Bitcoin autorstwa Michaela Carasa w sposób zrozumiały dla dzieci tłumaczy podstawy ekonomii, a przy okazji udziela odpowiedzi na pytanie, dlaczego warto zainteresować się Bitcoinem.

Edukacja ma kluczowe znaczenie w kształtowaniu świadomości, dlatego Cryptosteel dąży do propagowania rzetelnej wiedzy już od najmłodszych lat. W przyszłości ułatwi to dzieciom wejście w dorosłe życie i pozwoli wyrobić odpowiedzialne podejście do finansów, z czym niestety wciąż często mają problemy nawet dorośli.

Współpraca Cryptosteel z liderem wydawniczym na polskim rynku wolnego słowa Freedom Publishing stworzyła wspaniałą symbiozę. Czytelnicy zainteresowani Bitcoinem mogą poznać bezkonkurencyjne rozwiązanie, które pozwala zabezpieczyć cyfrowy majątek, a użytkownicy produktów Cryptosteel otrzymują wartościowe publikacje z bogatej oferty wydawnictwa. Wierzymy, że przyczyni się to do lepszego zrozumienia tematów związanych z Bitcoinem i że przełoży się na większe bezpieczeństwo jego entuzjastów.

Polskie korzenie firmy, która na zawsze odmieniła tworzenie backupów

Produkty Cryptosteel to najlepiej sprzedające się urządzenia do zabezpieczania frazy odzyskiwania portfela kryptowalut, a o ich zaletach w ostatnich latach napisali między innymi CNBC, „Forbes”, „The Wall Street Journal”, „Bitcoin Magazine” czy CoinGecko.

Co ciekawe, ta działająca na arenie międzynarodowej marka ma polskie korzenie. W związku z tym, chociaż jej oficjalny sklep internetowy realizuje zamówienia z całego świata, firma w ostatnim czasie zaktualizowała swoją ofertę na popularnej w Polsce platformie sprzedażowej (można się z nią zapoznać w tym miejscu).

W porównaniu z podobnymi produktami konkurencyjnych naśladowców, urządzenia Cryptosteel Capsule i Cryptosteel Cassette nie wymagają korzystania z dodatkowych narzędzi, więc każdy, nawet początkujący użytkownik, może łatwo przygotować trwały backup swojego portfela kryptowalut.

Dane zabezpieczone urządzeniami z rodziny Cryptosteel przetrwają między innymi pożar, zalanie, wstrząsy czy uszkodzenia mechaniczne. Zapewniają również skuteczną ochronę przed bitrotem, czyli „wyciekaniem bitów”. Problem ten dotyczy między innymi dysków i płyt, a objawia się stopniową utratą danych, przez co po kilku latach nawet odpowiednio przechowywany nośnik może okazać się niezdatny do odczytu. Najpopularniejsze przyczyny powstawania tego zjawiska to fizyczne błędy (zarówno programowe, jak i samych nośników), a także degradacja materiałów.

Warto również wspomnieć o ogromnym zainteresowaniu produktami Cryptosteel ze strony najważniejszych producentów portfeli sprzętowych. Dzięki temu są one dostępne w oficjalnych sklepach takich marek jak Trezor, Ledger i Blockstream. Jako jedyna marka na świecie jesteśmy w tych trzech sklepach równocześnie!

Dlaczego backup frazy seed ma strategiczne znaczenie?

Popularne w branży IT powiedzenie „Ludzie dzielą się na tych, którzy robią backupy, oraz na tych, którzy będą je robić” ma w przypadku kryptowalut szczególne znaczenie[1]. W końcu fraza seed, która generuje się przy konfigurowaniu nowego portfela kryptowalut, to jedyny sposób na to, aby w razie uszkodzenia urządzenia można było odzyskać dostęp do swoich środków.

Wciąż jednak wielu użytkowników o tym nie myśli, co w skrajnych przypadkach może prowadzić do życiowych tragedii. Warto więc zawsze mieć świadomość, że nawet najlepszy portfel sprzętowy jest urządzeniem elektronicznym, którego żywotność jest ograniczona.

Każdy użytkownik kryptowalut powinien więc odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w związku z takim ryzykiem stać go na całkowity brak backupu lub stworzenie go na zwykłej kartce papieru.

Opinie o Cryptosteel

Urządzenia backupowe Cryptosteel zbierają doskonałe recenzje nie tylko wśród zwykłych użytkowników, ale również ze strony specjalistów z branży kryptowalut.

„Dosłownie mówimy wszystkim, czy to naszym inwestorom, partnerom, czy klientom, że jeśli szukają bezpiecznego sposobu przechowywania swoich fraz seed lub innych krytycznych danych, nie muszą szukać dalej niż Cryptosteel, ponieważ jest to naprawdę najlepsze rozwiązanie”.

Michael Sonnenshein, CEO Grayscale

„Urządzenie Cryptosteel Capsule wykonane jest z wytrzymałej stali nierdzewnej używanej w budownictwie i zaprojektowane tak, aby wytrzymać działanie żywiołów natury, a jego żywotność wynosi ponad 1000 lat”.

Felix Küster z serwisu Captainaltcoin

„[Cryptosteel Capsule] robi dokładnie to, czego się od niej oczekuje. Jeśli szukasz dobrego rozwiązania do przechowywania frazy seed lub innych danych, to z pewnością spełni ono swoje zadanie. […] Ta rzecz nie zostanie zniszczona, nawet gdyby sam Zeus uderzył w nią piorunem”.

Connor, klient Amazona

Cryptosteel Cassette oraz Cryptosteel Capsule

Każde z urządzeń Cryptosteel ma wyjątkowe zalety, co daje użytkownikom możliwość zakupienia produktu idealnie odpowiadającego ich potrzebom. W przypadku Cryptosteel Capsule istotne są przede wszystkim poręczny kształt i ułożenie zapisanych haseł w formie stosu. Nie ma więc ryzyka, że niepowołana osoba będzie mogła łatwo podejrzeć zawartość kapsuły. Dodatkową zaletą Cryptosteel Capsule jest możliwość skorzystania z backupu Shamira.

W przypadku Cryptosteel Cassette użytkownicy chwalą sobie łatwiejszy dostęp do zawartości, co jest istotne wtedy, gdy trzeba często i szybko odczytywać przechowywane w niej hasła.

Każde z urządzeń można bez problemu schować w kieszeni, dzięki czemu w razie potrzeby można je zabrać ze sobą w podróż.

Jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji na temat dobrych praktyk związanych z bezpiecznym przechowywaniem seeda lub jeśli zainteresowały Cię wyjątkowe urządzenia z serii Cryptosteel, możesz śmiało kontaktować się z ekspertami firmy, korzystając ze specjalnego formularza (wiadomość możesz oczywiście wysłać w języku polskim).


[1] W przypadku kryptowalut utrata całego majątku z powodu braku bezpiecznej kopii frazy odzyskiwania potrafi skutecznie zniechęcić do dalszego odkrywania świata cyfrowych aktywów, więc takie osoby mogą nie być zainteresowane robieniem backupu, bo po prostu nie będą miały niczego wartego zabezpieczenia.

3 komentarze do “Urządzenia backupowe Cryptosteel – profesjonalne zabezpieczenie frazy seed”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk