Film dokumentalny „Poland: From Socialism to Prosperity. The Rise of the White Eagle”

Od zawsze dziwi mnie to, że wielu Polaków, chcąc być dumnymi ze swojego kraju, źródła tego poczucia dumy narodowej szuka na przykład w piłkarskiej reprezentacji Polski. Tym bardziej, że patrząc na osiągnięcia tej drużyny w ostatnich dekadach, to trochę tak, jakby chcąc pojeździć na nartach, szukać ofert nad Bałtykiem.

Jednocześnie powód do dumy z czegoś polskiego Polacy od lat mają pod samym nosem – chodzi o sukcesy naszej gospodarki, która jeśli chodzi o tempo wzrostu gospodarczego, od przemiany ustrojowej należy do absolutnej światowej czołówki.

Cały świat zna „azjatyckie tygrysy gospodarcze”. Tymczasem Polska, choć w 1991 roku startowała z niższego poziomu, rozwija się od tego czasu równie szybko! A jednak o sukcesie „gospodarczego białego orła” wie mało kto – nie tylko na świecie, ale nawet w Polsce.

Między innymi o tym opowiada nowy, świetny film dokumentalny Poland: From Socialism to Prosperity. The Rise of the White Eagle stworzony przez Rainera Zitelmanna, jednego z wydawanych przez nas autorów, oraz Agenta Tomasza, zaprzyjaźnionego prorynkowego filmowca i podcastera.

Przy czym film zwraca też uwagę na to, co zapoczątkowało ten pozytywny trend (prorynkowe reformy) i ostrzega, żeby o tych źródłach sukcesu nie zapominać – bo trendy mają to do siebie, że lubią się odwracać.

Zachęcamy do oglądania i udostępniania (w opcjach są do wyboru polskie napisy)!

Krzysztof Zuber

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk