Kapitał i kapitalizm XXI wieku

George Reisman

29,00 

Kup książkę

29,00 

Chcę przeczytać
Chcę przeczytać
Najniższa cena z ost. 30 dni: 29,00 zł - wersja papierowa
134
2015
148 x 210 mm
Miękka
Kategoria: Tagi: , , ,

W eseju zatytułowanym Kapitał i kapitalizm XXI wieku George Reisman z jednej strony wytyka Thomasowi Piketty’emu błędy i niewiedzę, z drugiej zaś wyjaśnia przyczyny, dla których stanowisko takie nie jest odosobnione.

We współczesnym świecie podzielają je, w jednakowych proporcjach: ignoranci ekonomiczni, ludzie zawodowo owładnięci ideą równości, a zwłaszcza wszelkiej maści zawistnicy. Do pierwszej grupy należy głównie ta część świata akademickiego, któremu po prostu nie chce się uczyć i konfrontować z nowymi poglądami, już to z lenistwa, już ze strachu przed konkurencją, która mogłaby ujawnić ich niewiedzę. Drugą grupę stanowią ludzie, którzy z idei, a raczej z iluzji egalitaryzmu żyją – robią więc wszystko, aby stary, wygodny dla nich porządek zwyczajnie się nie zmieniał. Należą do niej intelektualiści nieekonomiczni. Głównie jednak politycy i biurokraci. Grupę trzecią, najliczniejszą, stanowią masy darmozjadów i nieudaczników, którzy wolą sami nie mieć, byleby inni też nie mieli. W łagodnej wersji mówi się o takich: pies ogrodnika.

Dzięki tym ludziom książki takie jak omawiany Kapitał XXI wieku, ale i Doktryna szoku czy Koniec pracy stają się bestsellerami, o których mówi cały świat: od Stanów Zjednoczonych przez Watykan po Pekin, jako że niechęć do systemu opartego na pracy, gospodarności i wolności nie zna granic.

ISBN 978-83- 64599-11-8
Tytuł oryginału Piketty’s Capital: Wrong Theory/Destructive Program
Data wydania oryginału 2014
Tłumaczenie Paweł Nowakowski
Waga 0,13 kg

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Kapitał i kapitalizm XXI wieku”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępne formy przesyłki oraz płatności w naszym sklepie.

Metody Dostawy
Cena
Przesyłka kurierska14,50zł
Paczkomaty InPost13,90zł

Metody Płatności

WP PAY (Blue Media)
BLIK
Karta płatnicza
PayPal (przelewy zagraniczne)
Koszyk