Złoto Johnny’ego

Michael A. Malgeri

35,00 

Kup książkę

35,00 

Chcę przeczytać
Chcę przeczytać
Najniższa cena z ost. 30 dni: 35,00 zł - wersja papierowa
68
2020
148 x 210 mm
Twarda
Kategoria: Tagi: , , , , ,

Książka z serii Akademia Młodych Milionerów wydana przez Instytut Mengera.

Historyjka zatytułowana Złoto Johnny’ego to druga z trzech opowieści o przemianach, jakim ulegał Kimor dzięki osiedleniu się na planecie Johnny’ego Profita, a także o tym, jak zmiany te wpłynęły na życie następnych pokoleń.

Książka Złoto Johnny’ego ma zasadniczo jeden cel, a mianowicie pragnie przekonać młodych ludzi, że uczciwe osiąganie zysku jest czymś dobrym. Jednocześnie ma ich nauczyć podstawowych pojęć dotyczących wolnego rynku. Autor posługuje się prostym językiem, opisuje z wdziękiem i lekkością fikcyjne życie planety Kimor, przekazuje młodemu Czytelnikowi proste zasady kapitalizmu, mówi o pochodzeniu i znaczeniu pieniądza, działaniu mechanizmów ekonomicznych a także tłumaczy, dlaczego to właśnie złoto jest dla ludzi najlepszym pieniądzem.

„(…) Na końcu długiej, stromej i krętej drogi, na szczycie wzgórza porośniętego strzelistymi drzewami stał potężny zamek Czarnoksiężnika z Kimoru. Zły Czarodziej spoglądał na wioskę leżącą poniżej zamkowej góry. Przez potężne i skrzypiące zamkowe wrota wchodzili na teren gmaszyska przerażeni wieśniacy, by w głębokim pokłonie złożyć hołd okrutnemu władcy.

(…) Bezwzględny i okrutny czarnoksiężnik był kiedyś zwykłym mieszkańcem Kimoru. Wzbogacił się na ciężkiej pracy i cierpieniach współbraci. W miarę upływu lat traktował ich coraz gorzej; wszyscy się go bali i lękali. Ludzie uważali bowiem, że ma w sobie jakąś magiczną moc czynienia zła (…)

(…) Na szczęście, pewnego słonecznego dnia, pojawił się w Kimorze, Johnny. To on, jego zapał, pomysłowość i niezwykłe wynalazki ulżyły ciężkiej doli mieszkańców, budując ich niezależność i dobrobyt, uwalniając w ten sposób od łaski i niełaski Złego Czarodzieja (…)”.

O tym, jak do tego doszło, opowiada historyjka o złocie Johnny’ego.

ISBN 978-83-64599-92-7
Tytuł oryginału Johnny's Gold: Bedtime stories about Capitalism
Data wydania oryginału 2019
Tłumaczenie Jan M. Fijor

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Złoto Johnny’ego”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępne formy przesyłki oraz płatności w naszym sklepie.

Metody Dostawy
Cena
Przesyłka kurierska14,50zł
Paczkomaty InPost13,90zł

Metody Płatności

WP PAY (Blue Media)
BLIK
Karta płatnicza
PayPal (przelewy zagraniczne)
Koszyk