Pakt ze Smokiem

Jakub Strzelecki

39,00 

Kup książkę

39,00 

Najniższa cena z ost. 30 dni: 39,00 zł - wersja papierowa
126
2021
148 x 210 mm
Twarda
Kategoria: Tagi: , , ,

Książka z serii Akademia Młodych Milionerów wydana przez Instytut Mengera.

Historia rozgrywa się w królestwie, w którym władca, poprzez nieroztropną decyzję, wpędził królestwo w tarapaty, a skarbiec zaczął świecić pustkami. Królowi zaglądnęło w oczy widmo hańby i bankructwa, a wierni dotąd rycerze odwrócili się od niego.

Ratowania dobrego imienia władcy, a przy okazji królewskiego skarbca, podjęła się jego córka. W tym celu, Królewna wpadła na szatański pomysł wykorzystania sprytu i doświadczenia odwiecznego wroga królestwa, Wielkiego Smoka. Pomógł jej w tym pewien podstarzały, wciąż lojalny i nadal dzielny rycerz. Oboje tak sprytnie omotali gada, że Smok podpisał korzystny dla dworu, choć wielce skomplikowany pakt, dzięki któremu udało się uratować dobre imię Króla i zapełnić skarbiec, czyniąc równocześnie ze Smoka sojusznika po wieczne czasy.

Można się zatem domyślić, że cała historia skończyła się happy endem. Znowu okazało się, że nie ma dla władzy większego zagrożenia niż pusty skarbiec. A także to, że wszelkie formy subsydiowania obywateli kończą się bankructwem państwa. Przy okazji, potwierdziło się, że w trudnych momentach można liczyć wyłącznie na przedsiębiorców, w tym konkretnym przypadku na Smoka, który przy pomocy zręcznego triku wykrzesał dla skarbca złoto, sam przy tym nieźle zarabiając.

Wraz  z odzyskaniem złota zniknęła  większość problemów: między Smokiem a królestwem zapanował pokój; rycerze przeprosili się z monarchią, oddając hołd następczyni; poddani zaś, mając znowu silny pieniądz, zaczęli się bogacić… Teraz tylko oczekują, kiedy dzielny, choć stary rycerz poprosi Królewnę o rękę…

ISBN 978-83-64599-94-1

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pakt ze Smokiem”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępne formy przesyłki oraz płatności w naszym sklepie.

Metody Dostawy
Cena
Przesyłka kurierska14,50zł
Paczkomaty InPost13,90zł

Metody Płatności

WP PAY (Blue Media)
BLIK
Karta płatnicza
PayPal (przelewy zagraniczne)
Koszyk