Sekrety amerykańskich milionerów

Thomas J. Stanley

39,00 

Kup książkę

39,00 

Najniższa cena z ost. 30 dni: 39,00 zł - wersja papierowa
301
2013
148 x 210 mm
Miękka
Kategorie: , Tagi: , , ,

Studia nad sposobami bogacenia się ludzi rozpoczęliśmy dwadzieścia lat temu. Początkowo, co było dla nas wtedy całkiem naturalne, polegały one na ankietowaniu ludzi zamieszkujących najbardziej prestiżowe i uchodzące za siedliska elity finansowej dzielnice miast i osiedla. Po pewnym czasie odkryliśmy jednak coś zaskakującego, a mianowicie, że wiele osób zamieszkujących te luksusowe osiedla i dzielnice oraz poruszających się drogimi samochodami w rzeczywistości nie posiada wcale jakiegoś większego majątku. Jeszcze bardziej zaskoczył nas odkryty w późniejszej fazie badań fakt, iż wielu naprawdę zamożnych ludzi w ogóle w luksusowych dzielnicach nie mieszka.

Spostrzeżenia te zmieniły nasze życie. Jeden z nas, Tom Stanley, porzucił karierę akademicką i zajął się pisaniem książek; napisał trzy prace z dziedziny „marketingu ludzi bogatych”, co go uczyniło doradcą firm specjalizujących się w produkcji towarów i usług związanych z potrzebami najzamożniejszej grupy obywateli. Ponadto kierował on – na zlecenie siedmiu z dziesiątki największych firm finansowych Ameryki – badaniami na temat ludzkiej zamożności. W ciągu tych dwudziestu lat przeprowadziliśmy wspólnie setki seminariów i prelekcji na tematy związane z życiem i obyczajami ludzi bogatych.

Dlaczego nasze badania interesują tak wielu ludzi? Ponieważ to właśnie my odkryliśmy, kto naprawdę w tym kraju jest człowiekiem bogatym, a kto nim nie jest. Co więcej, udało nam się równocześnie odkryć w jaki sposób dochodzą do pieniędzy zwykli, przeciętni obywatele.

Cóż w tym takiego wyjątkowego? Ano to, że większość ludzi ma o bogactwie całkowicie fałszywe pojęcie. Bogactwo nie oznacza bowiem – jak się powszechnie mniema – wysokich pensji czy zarobków. Jeśli nawet zarobiłeś dużo pieniędzy, lecz wszystko co zarobiłeś wydałeś, nie staniesz się ani odrobinę bogatszy. Co najwyżej możesz powiedzieć, że żyjesz na wysokim poziomie. Pamiętaj jednak, że majątkiem jest tylko to, co udało ci się zgromadzić, a nie to co wydałeś. W jaki sposób ludzie stają się bogaci? W tej kwestii również panuje zamęt i niewiedza. Pokaźny spadek, szczęście w interesach, dyplom prominentnej uczelni czy nawet inteligencja są stosunkowo rzadko źródłem powstawania fortun. Bogactwo i majątek są najczęściej owocem ciężkiej pracy, uporu, systematyczności, a w jeszcze większym stopniu, samodyscypliny.

– fragment Wprowadzenia

ISBN 978-83-89812-79-7
Tytuł oryginału The Millionaire Next Door: The Surprising Secrets of America's Rich
Data wydania oryginału 1996
Tłumaczenie Jan M. Fijor
Waga 0,34 kg

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Sekrety amerykańskich milionerów”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępne formy przesyłki oraz płatności w naszym sklepie.

Metody Dostawy
Cena
Przesyłka kurierska14,50zł
Paczkomaty InPost13,90zł

Metody Płatności

WP PAY (Blue Media)
BLIK
Karta płatnicza
PayPal (przelewy zagraniczne)

Spis treści

 • Przedmowa do Wydania na XXI wiek
 • Wstęp do Wydania drugiego
 • Wstęp do Wydania pierwszego
 • Wprowadzenie
 • 1. Poznaj swojego sąsiada, milionera
 • 2. Gospodarność, gospodarność i jeszcze raz gospodarność
 • 3. Czas, energia i pieniądze
 • 4. Mój samochód nie świadczy o mnie
 • 5. Ambulatorium
 • 6. Wyrównywanie szans w rodzinnym stylu
 • 7. Znajdź szansę dla siebie
 • 8. Pracować dla milionerów czy ich spadkobierców
 • W jaki sposób szukaliśmy milionerów
Koszyk