Promocja

Ekonomia dla normalnych ludzi – DEFEKT

Gene Callahan

19,00 

Kup książkę

19,00 

Brak w magazynie

Najniższa cena z ost. 30 dni: 19,00 zł - wersja papierowa
357
2012
165 x 235 mm
Miękka
Kategoria:

Egzemplarz z drobnymi wadami lub uszkodzeniami (np. zagięty róg, rysa na oprawie, obity grzbiet, naddarcie etc.), które obniżają walory estetyczne, ale w czytaniu nie przeszkadzają.

Ekonomia dla normalnych ludzi to książka będąca przystępnym kompendium wiedzy o szkole, która nigdy nie zapomniała jakie są prawdziwe funkcje ekonomii. Szkoła austriacka, bo o niej mowa, traktowała i traktuje człowieka jak podmiot działania, jego cel i sens.

Praca Gene’a Callahana, współpracownika Instytutu Misesa z Alabamy, omawia podstawowe założenia szkoły austriackiej. I choć osiągnięcia Carla Mengera, Ludwiga von Misesa czy Murraya N. Rothbarda (n.b. cała „trójka” powinna nam być szczególnie bliska – Menger urodził się w Nowym Sączu, Mises we Lwowie, a rodzice Rothbarda wyemigrowali do USA z okolic Stanisławowa) są wciąż w świecie stosunkowo mało znane, wierzymy, że ich popularyzacja pomoże wreszcie zrozumieć podstawowe założenie „austriaków”: że ekonomia służy zwykłym ludziom, a nie karkołomnym konstrukcjom formalnym, choćby nawet wyglądały one szalenie niezwykle i mądrze.

Szacunek dla wolności wyboru, poszanowanie dla własności prywatnej, dla pracy i przedsiębiorczości to już tylko konsekwencje tego założenia, z których Fijorr Publishing uczyniło swój manifest programowy.

ISBN 978-83-89812-01-8
Tytuł oryginału Economics for Real People: An Introduction to the Austrian School
Data wydania oryginału 2002
Tłumaczenie Jan M. Fijor
Waga 0,38 kg

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Ekonomia dla normalnych ludzi – DEFEKT”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępne formy przesyłki oraz płatności w naszym sklepie.

Metody Dostawy
Cena
Przesyłka kurierska14,50zł
Paczkomaty InPost13,90zł

Metody Płatności

WP PAY (Blue Media)
BLIK
Karta płatnicza
PayPal (przelewy zagraniczne)
Koszyk