Egzemplarz z drobnymi wadami lub uszkodzeniami (np. zagięty róg, rysa na oprawie, obity grzbiet, naddarcie etc.), które obniżają walory estetyczne, ale w czytaniu nie przeszkadzają.
Od dawna nikt nie napisał podręcznika szkoły austriackiej w sposób tak rzetelny, a zarazem tak przystępny.
Styl, jaki Randall G. Holcombe nadał tej książce, porównać można do stylu Murraya N. Rothbarda. Przy czym Autor Rozszerzonego wprowadzenia do szkoły austriackiej nie miał ambicji napisania rozprawy naukowej, lecz autentycznie chciał, aby Czytelnik zainteresował się sformułowaną przez Carla Mengera teorią – a następnie, żeby szybko ją pojął. Dlatego Holcombe omija kontrowersyjne problemy i spory doktrynalne, skupiając się na pięknie, prostocie i logice „austriaków”.
„Najważniejszą lekcją, jaką ekonomia może nam zaoferować, jest ta, że działania ludzi mogą być koordynowane za pośrednictwem mechanizmu rynkowego, aby wytworzyć spontaniczny porządek, bez kogoś planującego lub projektującego jakiś określony rezultat. Każdy tworzy swoje indywidualne plany, a instytucje rynku koordynują je tak, że plany te mogą być w ogóle realizowane, a ludzie mogą optymalnie wykorzystać posiadane informacje, aby osiągnąć rezultat najlepiej przyczyniający się do powszechnego dobrobytu. Takie spojrzenie sięga co najmniej czasów Adama Smitha, który zauważył, że jednostki działające w swoim własnym interesie są prowadzone przez niewidzialną rękę, która popycha je do robienia tego, co zapewni największe korzyści ogółowi”.
– fragment książki
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.