Promocja

Bieda, bogactwo i polityka – DEFEKT

Thomas Sowell

19,00 

Kup książkę

19,00 

Brak w magazynie

Najniższa cena z ost. 30 dni: 19,00 zł - wersja papierowa; 35,00 zł - ebook
355
2016
148 x 210 mm
Miękka
Kategoria: Tagi: , , , , , , , ,

Kup ebooka

35,00 

( format .epub )

Egzemplarz z drobnymi wadami lub uszkodzeniami (np. zagięty róg, rysa na oprawie, obity grzbiet, naddarcie etc.), które obniżają walory estetyczne, ale w czytaniu nie przeszkadzają.

W książce Bieda, bogactwo i polityka w ujęciu globalnym, wybitny ekonomista Thomas Sowell przypomina, że wbrew przekonaniom lewicowych intelektualistów nierówności dochodów i bogactwa nie są na świecie niczym nowym, a ich istnienie nie powinno nikogo zdumiewać. W mediach dominują dziś alarmujące statystyki, oburzające rozwarstwienie społeczne i niesławny 1%. Retoryka ta kompletnie ignoruje najistotniejszą przyczynę nierówności – produkcję bogactwa. Nierówności dochodowych nie sposób pojąć nie uwzględniając determinujących je czynników geograficznych, kulturowych, czy politycznych.

Dodatkowo, książka ta jest kopalnią ciekawostek i co najważniejsze – pomaga czytelnikowi zrozumieć jak działa świat.

„Wyrażenie »dystrybucja dochodów« skłania niektórych do poglądu, że istnieje jakiś nagromadzony zasób dochodów czy bogactwa – powstały w sposób bliżej nieokreślony – który następnie rozdzielany jest między jednostki czy grupy. W rzeczywistości dochody to wynagrodzenie otrzymywane w zamian za indywidualny wkład w proces tworzenia bogactwa, którego wysokość jest odzwierciedleniem produktywności poszczególnych uczestników tego procesu.  Te indywidualne dochody mogą później zostać zsumowane przez statystyków w skolektywizowany słownie »dochód narodowy«, który następnie omawia się w kontekście jego »dystrybucji« między jednostkami czy grupami. (…) W czysto statystycznym sensie można oczywiście mówić o »dystrybucji dochodu«, podobnie jak możemy mówić o statystycznej »dystrybucji wzrostu« w populacji, przy czym nikt nie wyobraża sobie chyba tego wzrostu istniejącego najpierw łącznie, a następnie rozdzielanego poszczególnym osobom”.

– fragment książki

A poniżej bonus – wywiad z profesorem Sowellem na temat publikowanej książki, do którego dodaliśmy polskie napisy (włącza się przyciskiem CC w prawym dolnym rogu):

 

ISBN 978-83-64599-42-2
Tytuł oryginału Wealth, Poverty and Politics
Data wydania oryginału 2015
Tłumaczenie Krzysztof Zuber
Waga 0,41 kg

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Bieda, bogactwo i polityka – DEFEKT”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dostępne formy przesyłki oraz płatności w naszym sklepie.

Metody Dostawy
Cena
Przesyłka kurierska14,50zł
Paczkomaty InPost13,90zł

Metody Płatności

WP PAY (Blue Media)
BLIK
Karta płatnicza
PayPal (przelewy zagraniczne)

Spis treści

  • Rozdział 1. Problematyka
  • Rozdział 2. Czynniki geograficzne
  • Rozdział 3. Czynniki kulturowe
  • Rozdział 4. Czynniki społeczne
  • Rozdział 5. Czynniki polityczne
  • Rozdział 6. Implikacje i perspektywy
  • Epilog
Koszyk